fašisti, jděte do prdele!
moje vykonstruovaný city vás nemusí zajímat

Studie v nehtech

29. prosince 2013 v 5:18 | Rita-Linne von Schaft |  Studie
Původně vydáno 9. listopadu '13 v 22:37
Protože chřipka se opět stáhla do ústraní, rozhodla jsem se s vámi podělit o své dosud soukromé studie zdánlivých maličkostí, ale věřte, že na těch mizivých maličkostech to všechno stojí a padá. Asi proto si tu teď připadám jako lidumil, když jsem se rozhodla svoje úsilí zveřejnit, a ačkoli ještě není v konečném stádiu, snad bude užitečná mně i vám.
Začněme tedy Studií v nehtech. Patří k těm nejstarším a k těm nejobsáhlejším, ale zároveň také k těm, u kterých se budou průběžně objevovat nejrůznější dodatky a poznámky získané dlouhodobějším a intenzivnějším pozorováním.

Studie v nehtech

Úvodem
Studie v nehtech patří k jedné z mých nejstarších studií, tudíž je už teď velmi obsáhlá. Předem upozorňuji, že věci, které v této studii shrnu, jsou sice očividné, prosté a naprosto běžné, ale mnoho lidí je ani nepostřehne, a když už si jich všimne, netuší, jak s nimi naložit a co z nich vydedukovat, ale tak to bude i se všemi ostatními studiemi, věřte mi. Pokud se tedy budete mlátit do čela, že vás to nenapadlo dříve, cvičte si pozorovací schopnosti a zde si pak můžete ověřit, zda se vaše pozorovací a dedukční schopnosti nerozchází.
Poznámka: To, že na zdánlivě nevhodných místech používám mužský rod, pramení v tom, že nepoužívám podmět ,,žena/muž", ale ,,člověk". Tam, kde používám ženský rod, je podmět ,,osoba". Proto se nezaražte, když se mi někdy rod podmětu absolutně nebude shodovat se smyslem mého vyjádření.
A. Vady a přednosti nehtů ze pohledu medicinsky nezainteresované osoby
I. Okousané nehty
= stres
Pokud má vykousaná i nehtová lůžka, stres je dlouhodobý (špatná situace v rodině/stres z práce/osamělost/další podněty ke stresu, které můžeme časem vypozorovat) nebo má silný zlozvyk z dětství, kterého není schopen se zbavit. Tak jako tak tento člověk bude mít slabou vůli s tím přestat nebo bude mít tak velký stres, že na to nebude moci ani myslet (můžeme ho tedy přistihnout s nehty v zubech, ačkoli by si onen člověk vůbec uvědomoval, že si je kouše). Tyto vlastnosti ještě umocněte, pokud jsou jeho ruce často vystavovány na odiv (např. úředník píšící na počítači, nehty jsou stále ,,na očích") a jeho nehty jsou stále okousané.
+ nehtová lůžka jsou výrazně krátká
= lůžka byla velmi dlouho vykousávána, normální nehtové lůžko je dlouhé až do konce prstu
Pokud člověka pozorujeme déle a vidíme, že jeho nehtová lůžka se pomalu zvětšují, ten člověk měl nejspíš dlouho silný stres, kterého konečně se ho zbavil (zajištění do té doby nestabilní finanční situace/konec domácího násilí/vytoužený rozvod/etc) nebo něco v jeho životě dodalo impuls, aby si nehty kousat přestal, nebo ho na to rovnou někdo důležitý upozornil (přítel/přítelkyně).
II. Pěstěné nehty
= zaměstnání, ve které není potřeba příliš fyzické práce.
Zaměstnání bude nejspíš politika/média/účetnictví/úřednictví, plat můžeme odhadnout podle stavu oblečení, které má člověk na sobě.
a) pěstěné, avšak naprosto nezdobené nehty (toto platí převážně u žen; neznám muže, který by si lakoval nehty)
= celkem silná pravděpodobnost, že má zručnostně náročnější koníčky (lak by se poškrábal, ozdoby popadaly)
= pokud je má, je to zároveň mimořádný pečlivec (i přesto, že se např. celý den vrtá v záhonu, má nehty čisté - to vyžaduje značné úsilí a tak značnou trpělivost)
= zároveň si je vědom, že jeho ruce jsou neustále vystavovány na odiv, tudíž ví, že je musí zkultuňovat (takže jisté společenské cítění zde nechybí)
b) pěstěné nalakované nehty (toto platí převážně u žen; alespoň já neznám muže, který by si lakoval nehty)
= žádaná fyzická práce nulová, osoba nemá fyzicky náročné koníčky (nejspíš tedy nebude moc zručná ani ochotná se fyzické práci učit), podle kvality laku můžeme odhadnout průměrný plat (pokud samozřejmě umíme zvážit finanční gramotnost dané osoby a víme, že si nepořizuje věci, o kterých ví, že si nemůže dovolit) a podle barvy laku zase můžeme vytipovat základní povahové vlastnosti (zda nám to připadá výstřední/provokativní/staromódní/uhlazené/etc). Zaměstnavatel budou nejspíš média/politika/účetnictví, pokud je osoba atraktivnější, můžeme zvážit práci hostesky/modelky.
c) umělé nehty (+nalakované křiklavým lakem/ jinak zdobené)
= žena nejspíš byla se svými starými nehty nespokojená (nabízí se rovnice ,,špatný životní styl => špatná výživa nehtů => špatná kvalita nehtů => nehty umělé"; pokud má umělé nehty i její matka, je možné, že mají v rodině geneticky danou vadu nehtů)
= výstřednost, parádivost, ráda chodí do společnosti, kde se chce ukazovat
= pokud jsou ,,nehty" kvalitní, je na tom finančně dobře; pokud jsou to šunty z vietnamské tržnice, nejspíš na tom tak dobře není ani finančně, ani vědomostně
III. Krátké (poškrábané/často zatrhané/špinavé) nehty
= zaměstnání, ve kterém je potřeba fyzické práce.
Zaměstnání i průměrný příjem osoby můžeme určit i podle jiných znaků než jen nehtů (např. švadlena ve špatné finanční situaci bude mít tu a tam rozpíchané prsty od jehel, nejspíš bude krátkozraká kvůli horšímu osvětlení místnosti, ve které pracuje, tudíž přichází na řadu rozptylkové brýle/kontaktní čočky, a také si přinejmenším bude stěžovat na bolest zad, př. se bude rovnou hrbit; bude mít dobrý cit v rukou a bude opatrná na své šaty).
= nebo fyzicky náročný koníček (např. pokud má za nehty hlínu a má ohroublé ruce, je to zahrádkář/kutil/všechno dohromady)
B. Vady nehtů z medicinského hlediska - VŠE JE VYSOCE INDIVIDUÁLNÍ, TOTO NENÍ KUCHAŘKA
I. Vady zbarvení
a) zažloutlé nehty
= způsobeny plísňovou infekcí (nejspíš se tedy o své ruce moc nestará, je povětšinou zavřený doma a jeho ruce nikdo nevidí, př. jen neví, že se jedná o plísňovou infekci - to je ovšem celkem nepravděpodobné, poněvadž plísně nehtů jsou běžné)
= nejčastější jsou u silných kuřáků (mohou zdůrazňovat onemocnění plic)
= pokud jde o nekuřačku, nejspíš dlouhodobě používala tmavé laky na nehty bez toho, aniž by pod nimi měla lak průhledný (tudíž o barvení nehtů toho moc neví, z čehož můžeme vyvodit, že se o to nezajímá)
= pokud ani jedna z možností nezapadá do vámi už zjištěných informací o osobě, možná to bude způsobeno slabými játry, lupénkou nebo cukrovkou
b) nepřirozeně červené nehty
= zřejmý nadbytek červených krvinek v organismu
c) namodralé nehty
= možný příznak nedokysličování těla
= jemnější nádech modré může vykazovat některá stádia diabetes (takže pro jistotu nezvat do cukrárny)
d) bledé nehty
= chudokrevnost/onemocnění jater/městnavé srdeční selhání/podvýživa/nedostatek železa v těle
= někdy se takto projevuje i plicní infekce
e) bílé skrvny
= možný znak hromadění kyseliny močové v těle
f) bílé nehty s tmavšími okraji
= možný příznak hepatitidy
g) barva nehtů přechází z bílé do žluté
= nedostatek/horší vstřebávání vápníku a železa
II. Vady tvarové, povrchové, strukturní
a) lámavé/třepivé nehty
= možná jde o zvýšené vápenátění cév/nízkou činností štítné žlázy/zánět, který ovšem může být kdekoli v organismu
b) ploché nehty s hrbolky
= jasný znak chudokrevnosti
c) nehty tvaru lžičky
= nedostatek železa v těle
d) příčné rýhy
= dlouhotrvající nemoc/infekce
= vyšší počet zplodin v organismu (můžeme tedy usoudit, že je z velkého města nebo z města s velkou průmyslovou výrobou)
= mohou také poukazovat na nevyhovující dietu nebo výživu bez dostatku vitaminů a minerálů
e) podélné drážky
= lze je vyhodnotit jako špatnou činnost zažívacího systému/špatné prokrvení/
= pokud je má na palcích, pravděpodobně je to kuřák
f) nepravidelné rýhy a prohlubně
= jeden z častých příznaků lupénky nebo zánětlivé artiritidy
g) tvar paliček
= možný výkaz na slabé srdce/slabé plíce/slabou štítnou žlázu/tuberkulózu
h) tmavý pruh pod nehtem
= velmi častý projev melanomu (velmi nebezpečný typ rakoviny kůže), což by měl určitě vidět lékař. (Tudíž se v minulé době často opalovala nebo (pokud žijete v oblasti, kde je nedostatek slunce) navštěvovala solárium. Pokud si navíc povšimnete divně zabarveného mateřského znamínka povážlivě většího než je guma na tužce, raději ji k tomu doktorovi třeba odtáhněte za vlasy.)
C. Analýza obvyklé špíny za nehty (podle situace)
křída = osoba pohybující se ve školství (např. učitel, profesor, ale i student, uklízečka, etc.)
hlína/bláto
a) = osoba, která často navštěvuje zahrádku nebo skleník (př. student zahradnické školy, zemědělec nebo prostě jen důchodce žijící v rodinném domku se zahradou)
b) = dobrodruh, který rád chodí zkratkami a případně tam někde upadl (což obvykle zjistíme podle případné hlíny jinde na oblečení nebo modřin nebo nám to pozorovaný objekt sám řekne)
písek/cement/štuk = osoba pohybující se ve stavitelství (např. zedník, ale samozřejmě, že pokud má štuk za nehty mladá žena, nejspíš nebude zedník, ale třeba se jí opravuje dům a ona tam omylem do něčeho sáhla)
kousíčky vaty (napuštěné dezinfekcí)/ruce vonící dezinfekcí = osoba pohybující se ve zdravotnictví (s největší pravděpodobností zdravotní sestra, která ošetřuje pacienty, ale není vyloučen/a ani sám/sama doktor/ka)
piliny, př. třísky v prstech = osoba, která přišla do styku s úpravou dřeva (např. tesař, ale i obyčejný člověk, který má doma krb)
grafit:
a) tvrdé, ostré, drolící se pilinky = osoba, která má častý kontakt tvrdou rýsovací tužku (např. architekt nebo jiný člověk se zálibou v geometrii)
b) měkké, spíše mazlavé pilinky = osoba, která má častý kontakt s měkkou uměleckou tužkou (např. karikaturista, potrétář, etc.)
*****
Závěrem
Doufám, že tato studie je užitečná. Je snad jasné, že časem budu ještě některé informace doplňovat, poněvadž se neříká jen tak náhodou, že vlasy a nehty jsou zrcadlem našeho zdravotního stavu. Spousta dedukcí ještě chybí, ale ačkoli se nehty zabývám poměrně delší dobu, pořád jsem neměla dost čase na vydedukování některých nejasností. Pokud by někdo o nějaké drobnosti věděl, vděčně ji zahrnu do své studie.
Zdroje: tento mi pomohl s medicinským náhledem na problém, zbytek utvořila má vlastní pozorování a dedukce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Étrange et fou créature Ge Étrange Étrange et fou créature Ge Étrange | E-mail | Web | 30. prosince 2013 v 0:45 | Reagovat

*velice vítězný výraz* Třímám v rukách pohár a děkuji své touze doplnit si profil.
Nalezeno. Nalezen další neodmyslitelný bloggeský idol.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
něžně se cukají, něžně se zvedají mrtví již nově narození
jejich roztrhaná těla a mokré duše
něžně vzdychají uchvácené svými pohřby
kdo je povolal k tanci?